5 Adımda ALES’i Kazanın! 2020 Güncel Bilgiler

Bu yazımızda Ankara ‘da Ales kursu denince ilk akla gelen kurumlardan biri olan Başkent Kariyer ailesi olarak, sizlere ALES ‘te daha başarılı olmanızı sağlayacak püf noktalardan bahsedeceğiz.

1. Öncelikle ALES ‘i tanıyalım!

ALES Türkçe, Matematik, Sayısal ve Sözel Mantık konularından oluşan bir sınavdır. Bu konulara temel bilgi düzeyinde hakim olmak ALES ‘te gerekli başarıyı sağlamak için yeterlidir. Ales bir bilgi sınavı değildir. Temel bilgilerinizi hızlı ve pratik çözümler ile birleştirdiğinizde hedeflediğiniz puana ulaşacağınızı garanti edebiliriz. Ankara Başkent Kariyer ALES akademik kadrosu hızlı soru çözüm teknikleri ve özellikle matematik püf noktaları konusunda önemli bir donanıma sahiptir.

2. Katsayıların farkında olun!

Hangi puan türüne ihtiyacınız varsa o puan türünün katsayılarına göre sınav taktiğinizi belirlemelisiniz. Eğer sayısal puanıyla yüksek lisans ya da doktora başvuru yapacaksanız, sayısal testinden alacağınız puan 0,75 katsayısında sözel testinden alacağınız puan 0,25 ile çarpılmaktadır.

Puan TürüSayısal TestiSözel Testi
ALES Sayısal Puanı0,750,25
ALES Sözel Puanı0,250,75
Ales Eşit Ağırlık Puanı0,500,50

 

3. Standart sapmaya önem verin!

Özellikle mantık soruları ALES’te en yüksek standart sapmaya sahip sorular arasında yer almaktadır. Bu nedenle bu soruları çözmek sınav puanınızı artırmak için size ekstra bir avantaj yaratacaktır.

4. ALES sürecinin en başında deneme çözün!

ALES ‘e çalışmaya başlamadan önce mutlaka en az 3 adet deneme çözmenizi öneriyoruz. Bu çözdüğünüz denemeler size hangi konularda eksik olduğunuzu hangi soruları yavaş çözdüğünüzü ve sınavda gösterdiğiniz genel performansı gösterecektir. Yaptığınız 3 denemeyi doğru analiz ettiğinizde başarıya bir adım daha yakın olacaksınız!

Ankara Başkent Kariyer ‘in ALES Deneme Seti bu sürecin başında çözeceğiniz en uygun deneme setlerinden biridir.

5. Hızlı okuma tekniklerini öğrenin!

ales hızlı okuma tekniği görseli

Özellikle ALES’in sözel bölümü tamamen hızlı okumaya ve anlamaya dayalı bir sınav türüdür. Hızlı okuma teknikleri size sayısal kısımda ekstra vakit kazandıracaktır. Ayrıca sadece hızlı okuma tekniklerini bilmek yeterli değildir. Bu konuda bolca okuma yapmanız ve kendinize bir süre hedefi koyarak çalışmanız çok önemlidir.

 

Ankara’dasınız ve ALES kursu mu arıyorsunuz? Hemen tıklayın!

 

 

 

Comments are closed.
İletişim Bilgileri

  • Meşrutiyet Caddesi Kök İşhanı No:2 Kat: 7 Kızılay/ ANKARA
  • 0 312 433 72 13
  • info@baskentkariyer.com.tr