KPSS Maratonu İçin 10 Tavsiye!

Ankara Başkent Kariyer KPSS Kursu olarak takipçilerimizin ve öğrencilerimizin en çok sorduğu soruya cevap niteliğinde bir blog yazısı hazırladık. Özünde üstünde durulması gereken konu KPSS ‘ye nasıl çalışılırdan ziyade verimli ders çalışma teknikleri nelerdir olmalıdır. Ankara KPSS kursları arasında sadece Başkent Kariyer ‘in ÖTS (Öğrenci Takip Sistemi) ile uygulamaya koyduğu iyi bir rehberlik sistemi ve kişiye özel hazırlanmış programlar bu tekniklerin temelini oluşturmaktadır. Eğer evde KPSS ‘ye hazırlanıyorsanız kendinizi en iyi şekilde analiz ederek doğru çalışma programı oluşturarak KPSS sürecine adım atmalısınız.

KPSS ‘ye Çalışma Teknikleri

KPSS ‘ye çalışırken en önemli noktaları sizler için derledik!

  • İnterneti kullanın! Evet youtube, instagram, facebook’ta çok vakit geçirmeden derslerinizle ilgili interneti mutlaka kullanın! Kendinizi internet kullanmamak üzere sınırlamayın! İnternet dersleriniz için dünyanın en büyük kaynağı, kütüphanesi!
  • Saatlerce aralıksız çalışmak sizi tatmin ediyor gibi gözükebilir. Sabahtan akşama kadar çalıştım demek size kendinizi iyi hissettirebilir ancak bu durum veriminizi düşürür, bu yüzden keyifli aralar vermeyi de bilmelisiniz.
  • Evde yada yurtta çalışmak sizi bunaltıyorsa sessiz bir kafe, ders çalışma kafeleri, kütüphaneler sizi ferahlatacak nadide mekanlardır.
  • Roman okuması yapın! En az bir kere çalışmış olduğunuz konuları, yorgun zamanlarınızda, yatmadan önce, otobüs ve metro yolculuklarınızda roman okur gibi okuyun! Beyninize hatırlatıcı egzersizler yaptırın!
  • Anlamadığınız konuları mutlaka not alın! Bu konulara tekrar geri dönün. Hala anlayamıyorsanız kurs hocalarınızdan eğer kursa gitmiyorsanız arkadaşlarınızdan öğrenmeye çalışın. Anlamayıp atladığınız noktalar bir süre sonra koca bir kitap haline gelebilir dikkat!
  • Güncel haber ve bilgileri memurlar.net , tercihiniyap.net vb. platformlardan takip edin! KPSS sadece bir sınavdan ibaret değildir. Doğru meslek seçimi, ilan takibi ve küçük bilgiler sizi kariyerinizde çok daha farklı bir noktaya taşıyabilir.
  • Konulara çok iyi hakim olmak KPSS ‘ye hazır olduğunuz anlamına gelmiyor. Bolca test ve soru çözümü sınavda size büyük avantaj kazandırır. Konu öğrendiğiniz süreçte mutlaka ve mutlaka bol soru çözümü yapmalısınız.
  • Öğrendiğiniz konuları testlere düzgün bir şekilde ve iyi bir hızda yansıtabiliyor musunuz yoksa eksikleriniz var mı ölçmelisiniz.Farklı soru tiplerine hakim olup, o soru tiplerinin kolay ve hızlı bir şekilde çözümüne dair özel tekniklerinizi geliştirin.
  • Motivasyonunuzu kaybetmeyin, vazgeçmeyin ve hedeflerinize odaklanın. Çalışma sürecinize uzun günler ara vermeyin. Uzun aralardan sonra tekrar eski temponuza dönmek sizi zorlayacaktır.
Comments are closed.
İletişim

ADRES : Meşrutiyet Mh. Atatürk Bulv. No:127 K:9 Selcan İş hanı 06420 Çankaya/Ankara

TELEFON: 0312 433 72 13                   

GSM: 0 555 801 00 06                    

E-MAİL : bilgi@baskentkariyer.com.tr