ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1

KURSİYER, TAKSİT BEDELLERİNİ ZAMANINDA ÖDEYECEĞİNİ, AKSİ TAKDİRDE TÜM TAKSİTLERİN MUACCEL HALE GELECEĞİNİ, YASAL GECİKME FAİZİ İLE BİRLİKTE TAKİP MASRAFLARINI TEK SEFERDE ÖDEMEYİ KABUL EDER.

MADDE 2

KURSİYER, ÜCRET TESPİT VE TAHSİL YÖNETMELİĞİNDE BELİRTİLEN ŞARTLAR DIŞINDA KURSTAN AYRILDIĞI TAKDİRDE YILLIK ÜCRETİN TAMAMINI ÖDEMEK ZORUNDADIR. ANCAK AYRILMA SEBEBİ MEB ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİNDE BELİRTİLEN SEBEPLER DAHİLİNDE OLURSA ÜCRET İADESİ YAPILIR.

AŞAĞIDA İLERİ SÜRÜLEN SEBEPLERDEN BELGELENDİRMEK ŞARTIYLA,BİRİ VEYA BİRKAÇINDAN DOLAYI KURUMDAN AYRILAN KURSİYERİN AYRILIŞ TARİHİNDEN SONRAKİ AYLARA, GÜNLERE VE SAATLERE İSABET EDEN ÖDENMİŞ ÜCRETLERİ İADE EDİLİR:

A) KURSİYERİN İL DEĞİŞİKLİĞİ (İKAMETGAH İŞ VE MÜCBİR SEBEBLER)

B) KURSİYERİN ATAMASININ GERÇEKLEŞMESİ

C) KURSİYERİN SAĞLIK SEBEBİYLE KURUMDAN AYRILMASI

MADDE 3

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ 56. MADDE 3/A’YA GÖRE KURUMLARA YENİ KAYIT OLAN ÖĞRENCİ VE KURSİYERLERDEN ÖĞRENİM ÜCRETİNİ YILLIK OLARAK BELİRLEYEN OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMU, İLKOKUL, ORTAOKUL, ÖZEL EĞİTİM OKULU, ORTAÖĞRETİM KURUMLARINDA VE ÖĞRENCİ ETÜT MERKEZLERİNDE ÖĞRETİM YILI BAŞLAMADAN AYRILANLARA YILLIK ÜCRETİN %10’U DIŞINDAKİ KISMI İADE EDİLİR.

ÖĞRETİM YILI BAŞLADIKTAN SONRA AYRILANLARA YILLIK ÜCRETİN %10’U İLE ÖĞRENİM GÖRDÜĞÜ GÜNLEREGÖRE HESAPLANAN MİKTARIN DIŞINDAKİ KISMI İADE EDİLİR. KURSİYER TARAFINDAN, DERSLER BAŞLAMADAN EN AZ BEŞ İŞ GÜNÜ ÖNCEDEN DERSLERE DEVAM EDEMEYECEĞİ BİLDİRİLMELİDİR.

ÖĞRENİM GÖRDÜĞÜ GÜNLERE GÖRE HESAPLAMADA; KURSİYERİN KURUMA BİLDİRİM TARİHİNE KADAR DERSLERE GİRMİŞ SAYILACAĞI VE ALDIĞI DERSLERİN SAAT ÜCRETİ 40 TL OLACAK ŞEKİLDE HESAPLAMA YAPILIR. AYRICA, KURUM TARAFINDAN KENDİSİNE VERİLEN YAYINLARIN BEDELİ DE (İNTERNET SATIŞ ÜCRETİ BAZ ALINIR) DÜŞÜLÜR.

MADDE 4

KURSİYERİN SINAV TARİHİ DEĞİŞİKLİĞİ, SINAVIN YAPILMAMASI YA DA ŞAHSİ SEBEPLERİ NEDENİYLE SINAVA GİREMEMESİNDEN KAYNAKLANACAK HALLERDE KAYIT SİLDİRME TALEBİNDE BULUNDUĞU DURUMLARDA, KAYIT SİLDİRME DİLEKÇESİNİN KURUMA İLETİLDİĞİ TARİHE KADAR KURS TARAFIDAN VERİLEN DERSLER SAATİ 40 TL İLE ÇARPILARAK KAYIT SİLDİRME TALEBİ GERÇEKLEŞTİRİLİR. BU NEDENLE KAYIT SİLDİRME GERÇEKLEŞİRSE KURSİYER, KURUM TARAFINDAN KENDİSİNE VERİLEN YAYINLARIN BEDELİ (İNTERNET SATIŞ ÜCRETİ BAZ ALINIR ) İLE YAZILMIŞ OLDUĞU KURS ÜCRETİNİN %10’UNA KARŞILIK GELEN CAYMA BEDELİNİ DE ÖDER

 

MADDE 5

BAŞKENT KARİYER, ÖĞRETMEN VE YAYIN DEĞİŞİKLİĞİ YAPMA, KURSİYERE ÖNCEDEN BİLDİRMEK ŞARTIYLA DERS GÜNÜ VE BAŞLANGIÇ SAATİNİ DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR.

MADDE 6

ÖĞRENCİ DERSE KATILMAK ZORUNDADIR.ÖĞRENCİNİN KATILMADIĞI DERSLER KAYIT İPTALİNDE DÜŞÜLMEYECEKTİR.ÖĞRENCİ DERSİ ALMIŞ SAYILCAKTIR.

MADDE 7

KURSİYER, KAYIT İŞLEMİ TAMAMLANDIĞI ANDAN İTİBAREN KAYIT OLDUĞU DÖNEM VE SONRASINDA KURSUN YAPACAĞI REKLAM VE TANITIMLARDA İSMİMİN KULLANILMASI HAKKINDAKİ BÜTÜN TASARRUFUN BAŞKENT KARİYERE AİT OLDUĞUNU KABUL EDER.

MADDE 8

KURSİYER, KAYIT FORMUNU İMZALADIĞI ANDAN İTİBAREN BAŞKENT KARİYER YÖNETMELİK, TALİMAT VE GENEL KURALLARINA UYMAYI; OLUŞABİLECEK HERHANGİ BİR ANLAŞMAZLIK VUKUUNDA ANKARA MAHKEMELERİ VE İCRA DAİRELERİNİN SALAHİYETİNİ KABUL VETAAHHÜT EDER.

MADDE 9

YAYINLARIN KARGOSU DERSLER BAŞLAMADAN BİR HAFTA ÖNCE YAPILMAKTADIR.ÖĞRENCİ İKAMET DEĞİŞİKLİĞİNİ KURUMA İBRAZ ETMEK ZORUNDADIR.

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

 

………….. BAŞKENT KARİYER KURSİYER/VELİSİ ADINA KAYIT ALAN …./…../202 ADI SOYAD

İletişim

ADRES : Meşrutiyet Mh. Atatürk Bulv. No:127 K:9 Selcan İş hanı 06420 Çankaya/Ankara

TELEFON: 0312 433 72 13                   

GSM: 0 555 801 00 06                    

E-MAİL : bilgi@baskentkariyer.com.tr